اطلاعات اصلی

تقریبا ۹۹درصد تولیدکنندگان جلبک در جهان   از این روش استفاده می کنند . بعلت کم هزینه بودن راه اندازی و سطح کشت بیشتر نسبت به سیستم بسته .

کشت رو باز یعنی سطح کشت جلبک با محیط بیرونی در ارتباط باشد. کشت روباز به این معنی نیست که صرفا کشت در فضای باز انجام شود .. حتی محیط های مسقف هم کشت روباز دارند مثال آکواریوم اگر سطح آن باز باشد می شود کشت روباز یا اگر سازه گلخانه باشد .

استخر با بازوهای چرخان

در این سیستم عمل اختلاط و همزدن محیط کشت توسط بازوهای چرخان انجام میگیرد .هزینه آن نسبتا بالاست و انرژی زیادی برای انجام عمل اختلاط در آنها مصرف می شد .
عمدتا در محیط های باز ساخته می شود مناطقی که دارای آب وهوایی گرم هستند مثل جنوب کشور البته می توان استخرها را در ابعاد کوچکتر در محیط ها مسقف اجرا نمود . در محیط گلخانه روشی مناسبی است که اجرا نمایید

استخر با جریان سریع

این سیستم ها در بیشتر طرحهای صنعتی برای تولید توده زیستی از آرتروسپیرا به کار می روند و سطحی در حدود ۱۰۰۰ تا ۵۰۰۰ مترمربع را دربرمیگیرد .عمل اختلاط هر واحد به وسیله چرخه های پارویی انجام می شود
در طول روز به طور مداوم در جلوی چرخ پارویی ، محیط کشت جدید اضافه می گردد و توده زیستی از پشت این چرخ برداشته می شود .ساده  ترین نوع این استخرها ایجاد یک گودال کم عمق در زمین و پوشاندن سزوح آن با صفحات پلاستیکی است .

schedule

مرداد 1402

group

زیست اندیشان بهفر آذربایجان

label_outline

کشت استخری

کشت استخری

کشت بیوفنس
تصفیه هوای بیولوژیک
keyboard_arrow_up
enemad-logo