بهترین غذای طبیعی نحوه مصرف و موارد استفاده

folder_openدسته بندی نشده
commentبدون دیدگاه
6260002527736
  • بزرگسالان روزانه 3 تا 6 گرم  و کودکان روزانه 1  گرم میل نمایند .
  • در دوران باداری و شیردهی زیر نظر پزشک مصرف گردد.
  • افرادی که مبتلا به بیماری فنیل کتونوری یا بیماری خود ایمنی ، هاشیمیتو پرکاری تیروئید ، حساسیت به غذاهای دریایی یا بیماریهای خاص و بیماری قلبی میباشند . قبل از مصرف با پزشک خود مشورت نمایند.
  • همراه با نوشیدنیهای با دمای بالا 25 درجه سانتیگراد و غذاهای خیلی گرم مصرف نگردد.

 

اسیدهای آمینه یا آمینواسیدها ترکیباتی آلی متشکل از گروه‌های عاملی، آمینو و کربوکسیلیک اسید هستند. بیش از ۵۰۰ آمینواسید در طبیعت وجود دارد. این ترکیبات را می‌توان بر اساس مکان گروه‌های عاملی هسته، به‌عنوان اسیدهای آمینه آلفا (α-)، بتا (β-)، گاما (γ-) یا دلتا (δ-) طبقه‌بندی کرد. مهم‌ترین آن‌ها آمینواسیدهای آلفا هستند. بهترین غذای طبیعی

 

اسید آمینه فنیل آلانین بهترین غذای طبیعی

 

فنیل آلانین پیش ساز انتقال دهنده های عصبی تیروزین، دوپامین، اپی نفرین و نوراپی نفرین است. این آمینواسید نقش مهمی در ساختار و عملکرد پروتئین‌ ها و آنزیم‌ ها و تولید سایر اسیدهای آمینه دارد.

اسید آمینه ترئونین بهترین غذای طبیعی

ترئونین بخش اصلی پروتئین‌ های ساختاری مانند کلاژن و الاستین است که اجزای مهم پوست و بافت همبند هستند. همچنین در متابولیسم چربی و عملکرد سیستم ایمنی نقش دارد.

اسید آمینه متیونین بهترین غذای طبیعی

 

متیونین نقش مهمی در متابولیسم و ​​سم ‌زدایی دارد. همچنین برای رشد بافت و جذب روی و سلنیوم ضروری است.

اسید آمینه والین بهترین غذای طبیعی

 

والین یکی از سه آمینو اسید شاخه‌ دار است، به این معنی که زنجیره ‌ای دارد که به یک طرف ساختار مولکولی خود منشعب می‌شود. والین به تحریک رشد و بازسازی عضلات کمک می‌کند و در تولید انرژی نقش دارد.

اسید آمینه تریپتوفان بهترین غذای طبیعی

 

اگرچه اغلب با ایجاد خواب آلودگی همراه است، تریپتوفان کارکردهای بسیار دیگری نیز دارد. برای حفظ تعادل نیتروژن مناسب، لازم است و پیش‌ساز سروتونین است، یک انتقال دهنده عصبی مهم که اشتها، خواب و خلق و خوی شما را تنظیم می ‌کند.

اسید آمینه لوسین بهترین غذای طبیعی

 

لوسین مانند والین، یک آمینو اسید شاخه ‌دار است که برای سنتز پروتئین و ترمیم عضلات حیاتی است. همچنین به تنظیم سطح قندخون کمک می‌ کند، ترمیم زخم را تحریک می ‌کند و هورمون های رشد را تولید می‌ کند .


 

 

 

 

اسپیرولینا بهترین منبع پروتئین گیاهی و ویتامین برای گیاهخواران است

پروتئین از اجزای سازنده اصلی در بدن است که برای رشد و ترمیم بافت ها ضروری است. همچنین به عملکرد صحیح هورمون ها و سیستم ایمنی بدن کمک می کند. پروتئین از اسیدهای آمینه تشکیل شده است که بدن انسان به 20 اسید آمینه نیاز دارد.
بدن ما می‌تواند 11 مورد از این اسیدهای آمینه را بسازد، به همین دلیل به آن ها اسیدهای آمینه غیررضروری گفته می شود.
اسپیرولینا یا جلبک سبز آبی یک پروتئین کامل گیاهی به شمار می رود زیرا تمام 9 آمینواسیدهای ضروری و 10 آمینو اسیدهای غیر ضروری را به مقدار کافی دارد.
پروتئین اسپیرولینا تا 95 درصد برای بدن انسان قابل هضم است. این میزان از بالاترین درصدهای جذب پروتئین در جهان است.

تقویت سیستم گوارشی

دانشمندان تحقیقات گسترده ای در آزمایشگاه ها روی این جلبک خوراکی انجام داده اند و دریافتند که این جلبک آبی تنوع میکروبی در روده انسان ایجاد می کند و این مورد باعث بهتر عمل کردن سیستم گوارشی میشود. و همچنین مصرف آن باعث جلوگیری و مقابله با بیماری های گوارشی نیز می‌شود.

کمک به بهبود استقامت و قدرت عضلانی

. اسپیرولینا دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به ورزشکاران و افراد آگاه از سلامتی کمک می کند تا آسیب اکسیداتیو که باعث خستگی عضلانی می شود را به حداقل برساند. بریا این کار می توان از پودر اسپیرولینا یا قرص جلبک استفاده کرد.

باعث سلامت مغز

جلبک دریایی خوراکی ویژگی دیگری هم دارد که باعث سالم ماندن مغز می شود و همچنین مصرف آن می تواند از مرگ سلول های مغزی و حتی سکته های مغزی جلوگیری کند.

 

کمک به بهبود استقامت و قدرت عضلانی

. اسپیرولینا دارای خواص آنتی اکسیدانی است که به ورزشکاران و افراد آگاه از سلامتی کمک می کند تا آسیب اکسیداتیو که باعث خستگی عضلانی می شود را به حداقل برساند. بریا این کار می توان از پودر اسپیرولینا یا قرص جلبک استفاده کرد.

کنترل سطح کلسترول

یک بررسی سیستماتیک در سال 2016 نشان داد که مصرف پودر جلبک دریایی اسپیرولینا ممکن است با تأثیر مثبت بر چربی ‌های خون (چربی‌های موجود در خون) مرتبط باشد. اسپیرولینا می تواند به حمایت از سطح کلسترول سالم در محدوده طبیعی کمک می کند.

 

بهترین غذای طبیعی

بهترین غذای طبیعی اکنون در دسترس شماست

ایران آلگا برند محبوب سلامتی

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
enemad-logo