چرا از پودر جلبک اسپرولینا برای لاغری استفاده می‌شود؟

folder_openعکاسی

پودر جلبک اسپرولینا خواص بسیار زیادی برای کاهش وزن و چربی سوزی دارد. در ادامه خواهیم گفت چرا از اسپرولینا برای لاغری استفاده می‌شود.

کم کالری است

یک قاشق غذاخوری ( معادل هفت گرم) اسپرولینا ، تنها بیست کالری دارد. مصرف غذاهای کم‌کالری در کاهش وزن ما بسیار حائز اهمیت است و اسپرولینا از جمله مکمل‌هایی‌ست که انرژی‌های منفی را متعادل می‌‌سازد. شما می‌توانید مکمل جلبک اسپرولینا را در وعده‌ی صبح خود به همراه آبمیوه یا اسموتی بدون هیچ‌گونه نگرانی نسبت به کالری زیاد آن مصرف کنید.

سرشار از پروتئین است

یک قاشق غذاخوری ( معادل هفت گرم) اسپرولینا ، تنها بیست کالری دارد. مصرف غذاهای کم‌کالری در کاهش وزن ما بسیار حائز اهمیت است و اسپرولینا از جمله مکمل‌هایی‌ست که انرژی‌های منفی را متعادل می‌‌سازد. شما می‌توانید مکمل جلبک اسپرولینا را در وعده‌ی صبح خود به همراه آبمیوه یا اسموتی بدون هیچ‌گونه نگرانی نسبت به کالری زیاد آن مصرف کنید.

سرشار از پروتئین است

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، استفاده از یک رژیم با درصد کربوهیدرات پایین و پروتئین بالا برای اکثر افرادی که رژیم می‌گیرند بسیار موثر است. اسپرولینا حاوی حدودا ۶۰ الی ۷۰ درصد پروتئین و تمام اسید‌آمینه‌های ضروری است. از طرفی هضم پروتئین‌ها در بدن بیشتر از کربوهیدرات‌ها طول می کشد. از این رو، اسپرولینا می‌تواند برای مدت بیشتری شما را سیر نگه دارد. علاوه‌براین، پروتئین‌ها به ایجاد توده‌ی عضلانی شما کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که خوش فرم‌تر به نظر بیایید. به‌علاوه قدرت و استقامت عضلات شما را بالاتر می‌برد و از آسیب به آن ها (عضلات) بعد از ورزش جلوگیری می‌کند.

سرشار از مواد مغذی است

اسپرولینا منبع غنی از ویتامین‌های B6 ,B1 ,C،E و B5، مواد معدنی از جمله مس، روی، منگنز، آنزیم‌های مفید و فیبر‌های غذایی بوده و از هر نظر مکمل کاملی برای شماست. جالب است بدانید که موادمعدنی، فیبرهای غذایی، ویتامین‌ها و آنزیم‌ها به هضم و سوخت‌وساز و بدن شما کمک می‌کنند، سموم را از بین می‌برند و از جذب چربی‌ها جلوگیری می‌کنند.

دارای خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهاب است

اسپرولینا دارای خواص آنتی اکسیدان و ضدالتهاب است؛ آنتی اکسیدان‌های موجود در این مکمل رادیکال‌های آزاد و مضر حاوی عنصر اکسیژن را از بین می برند و از تولید مولکول‌های پیش التهابی در بدن جلوگیری می‌کنند. این مسئله استرس را از بدن ما دور می‌کند و التهاب را مهار می‌سازد. تجمع سموم و التهابات دو عامل بسیار مهم افزایش وزن هستند که اسپرولینا تأثیر آن‌ها را به حداقل می‌رساند.

سرکوب کننده ی اشتهاست

اسپرولینا علاوه بر داشتن فواید بالا، سرکوب کننده‌ی اشتهاست؛ این مکمل حاوی اسیدآمینه فنیل آلانین است که ترشح هورمون کوله سیستوکینین را تحریک کرده و اشتها را سرکوب می‌سازد. کوله سیستوکینین یک هورمون پپتیدی معده روده‌ای است که در دستگاه گوارش تولید و آزاد شده و به هضم پروتئین و چربی‌ها کمک می‌کند.

سطح کلسترول خون را پایین می‌آورد

بسیاری از مطالعات علمی انجام شده بر روی اسپرولینا تأیید کرده‌اند که این گیاه به جز خاصیت ضدالتهابی، کاهنده‌ی چربی‌ها نیز هست. در معنای ساده‌تر، اسپرولینا سطح کلسترول بد (LDL) و تری‌گلیسیریدها را پایین می‌آورد و سطح کلسترول خوب (HDL) را در خون افزایش می‌دهد. از طرفی، مصرف اسپرولینا ، سوخت‌وساز و متابولیسم بدن را که امری ضروری در فرآیند کاهش وزن است بالا می‌برد.

قند خون را کاهش می‌دهد

قند خون بالا باعث مقاومت بدن نسبت به انسولین شده و علاوه‌براین بیماری‌های دیگری از جمله چاقی، سندروم تخمدان پلی‌کیستیک و دیابت را به همراه دارد. اسپرولینا میزان قندخون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می‌دهد و به بهبود حال این بیماران نیز کمک می‌کند. از طرفی،گنجاندن این ماده در رژیم غذایی میزان انسولین خون شما را تنظیم کرده و از شما در برابر بروز بیماری‌ها و افزایش وزن محافظت می‌کند.

فشارخون را کاهش می‌دهد

اسپرولینا فشار خون سیستولیک و دیاستولیک (انبساطی) را کاهش می‌دهد و این گیاه را به یک داروی ضدفشار خون تبدیل می‌سازد. استرس و فشارخون بالا، ما را به سمت چاقی و افزایش وزن سوق می‌دهد. اما مکمل اسپرولینا می‌تواند غلظت چربی‌ها را در خون کاهش داده و از افزایش وزن شما جلوگیری نماید. هشت دلیل بالا از جمله دلایل مهمی است که اسپرولینا به عنوان یکی از بهترین مکمل های کاهش وزن درنظر گرفته می‌شود. اکنون بیایید به سراغ این موضوع برویم که اصلا چطور باید این گیاه را مصرف کنیم. اسپرولینا به دوصورت قرص و پودر در داروخانه‌ها عرضه می‌شود.

Tags: طرح, عکاسی, ویدئو

Related Posts

keyboard_arrow_up
enemad-logo